ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ:
1. Теоретичні відомості:
Види кінцевої обробки спідниці, оздоблення спідниці.
2. Практична робота:
Кінцева обробка спідниці, оздоблення спідниці
МЕТА ЗАНЯТТЯ:
1. Навчальна:
Ознайомити з видами кінцевої обробки спідниці, оздобленням спідниці.
2. Виховна:
Виховувати в учнів уважність, працелюбність, доброзичливість, взаємоповагу під час колективної роботи.
3. Розвивальна :
Сприяти розвитку в учнів наочно-образного мислення, зорової пам’яті, просторової уяви. Розвивати вміння з організації робочого місця, дотримання санітарно-гігієнічних вимог.
4. Профорієнтаційна:
Продовжити знайомити учнів з професією швачки.
ОБ’ЄКТИ ПРАЦІ: пряма спідниця, спідниця з зустрічною складкою, спідниця в клини.
ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ:
- підручник Денисенко Л.І. «Трудове навчання 7 клас», 2007р.
- робочий зошит;
- ілюстрації з журналів;
- таблиця «Види дефектів при пошитті спідниці»;
- навчально-технічна документація (НТД):
- технологічні картки «Послідовність виготовлення прямої спідниці»; «Послідовність виготовлення спідниці з зустрічною складкою»; «Послідовність виготовлення спідниці в клини»;
- зразки виробів різного способу пошиття;
- матеріали для контролю знань учнів:
-різнорівневі картки-завдання.
ОБЛАДНАННЯ, ІНСТРУМЕНТИ, МАТЕРІАЛИ :
- інструменти: голка (№ 80), кравецькі ножиці, кравецькі шпильки, праска, лінійка 30 см, олівець НВ, мило або крейда, швейна машина.
- матеріали: нитки в тон тканини (№ 40), спідниці.
ТРУДОВІ ДІЇ, ПРИЙОМИ ТА ОПЕРАЦІЇ:
пришивання, прасування.
МЕТОДИ НАВЧАННЯ:
розповідь, демонстрація, робота в групах, самостійна робота, різнорівневі завдання.
ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ:
фронтальна.
Тип уроку: комбінований.
СТРУКТУРА УРОКУ:
I. Організаційний етап. ________________________________2 хв.
II. Етап всебічної перевірки знань. ______________________5 хв.
III. Етап підготовки учнів до активного засвоєння знань. ___ 2 хв.
IV. Етап засвоєння нових знань. ________________________15 хв.
V. Етап закріплення нових знань. _______________________3 хв.
VI. Практична робота.
VI.1.Вступний інструктаж. ______________________________ 10 хв.
VI.2.Самостійна практична робота учнів та інструктаж вчителя45 хв.
VI.3.Заключний інструктаж. _____________________________ 3 хв.
VII. Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговим.
VIII. Підведення вчителем підсумків заняття. ________________ 5 хв
ХІД І ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП 2 хв.
- введення учнів в майстерню після дзвоника; привітання;
- перевірка присутності учнів за рапортом чергового; заповнення вчителем класного журналу;
- перевірка підготовленості учнів до заняття (зошит, підручник, спецодяг, тканина, нитки, інструменти);
- призначення чергових вчителем ;
- на столі повинно бути: голка (№ 80), кравецькі ножиці, кравецькі шпильки, праска, лінійка 30 см, олівець НВ, мило або крейда, нитки, деталі спідниці;
- ознайомлення учнів з планом заняття.
ІІ. ЕТАП ВСЕБІЧНОЇ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ: 5 хв.
Для повторення раніше вивченого матеріалу я проводжу усне фронтальне опитування:
- Які види обробки нижнього зрізу спідниці ви знаєте?
- Від чого залежить спосіб обробки нижнього зрізу спідниці?
ІІІ. ЕТАП ПІДГОТОВКИ УЧНІВ ДО АКТИВНОГО ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ. 2 хв.
Як можна оздобити готовий виріб?
ІV. ЕТАП ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ: 15 хв.
Повідомляю письмово нову тему уроку, її запис учнями.
Розповідь учителя
Кінцеву обробку швейного виробу виконують після з’єднання всіх деталей і обробки всіх зрізів.
До якості готового виробу ставлять ся такі вимоги:
- Зовнішній вигляд готового виробу повинен відповідати обраній моделі, естетичним та гігієнічним вимогам.
- Готовий виріб повинен бути добре відпрасованим.
- Прані деталі повинні бути одного розміру і розташовуватись симетрично.
- Ручні і машинні строчки повинні відповідати технологічним вимогам.
Демонстрація.
Демонструю готові спідниці різного способу пошиття.
V. ЕТАП ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ: 3 хв.
Задаю наступні питання:
- Які способи оздоблення виробів ви знаєте?
- Які вимоги ставляться до готового виробу?
VІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 58 хв.
Тема : Кінцева обробка спідниці
VІ.1. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ: 10 хв.
- Повідомляю тему практичної роботи;
Мета : навчитися проводити кінцеву обробку спідниці, оздоблювати виріб.
Завдання: провести кінцеву обробку спідниці, оздобити виріб.
Повідомляю про вимоги до якості виробу, дотримання правил техніки безпеки.
- На столі під час практичної роботи повинно бути: голка (№ 80), кравецькі ножиці, кравецькі шпильки, праска, лінійка 30 см, мило або крейда, нитки (№ 40), спідниці. Повторюю з учнями правила техніки безпеки: шпильки та голки зберігати у спеціальній коробочці, ножиці на столі класти з зімкнутими лезами, не класти на тканину. Передавати кільцями від себе. Праску тримати на спеціальній підставці, прасувати дуже обережно.
- Демонструю зразки виробів.
VІ.2.САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ ТА ІНСТРУКТАЖ ВЧИТЕЛЯ: 45 хв.
А. Самостійна робота учнів.
Учні працюють над кінцевою обробкою виробу, оздобленням виробу
Б. Інструктаж вчителя:
- форма проведення фронтальна;
- зміст цільових обходів робочих місць учнів:
1-й обхід: перевірка правильності організації робочого місця і початку роботи;
2-й обхід: перевірка правильності виконання кінцевої обробки, прасування тканини; інструктування учнів з виконання окремих операцій і завдання в цілому;
3-й обхід: перевірка правильності проведення самоконтролю; концентрація уваги учнів на найефективніших прийомах виконання операцій; надання допомоги слабо підготовленим до виконання завдання учням;
4-й обхід: перевірка правильності дотримання технічних умов; контроль за бережливим ставленням учнів до засобів праці і навчання; перевірка раціонального використання навчального часу учнями;
Постійна перевірка виконання учнями правил безпеки праці та виробничої санітарії;
- прийняття і попередня оцінка робіт учнів.
VІ.3. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ: 3 хв.
- підведення підсумків практичної роботи;
- відзначення учнів, які найкраще виконали завдання, аналіз найхарактерніших помилок і недоліків у роботі учнів; з’ясування причин, які призвели до помилок;
- повторно пояснюю способи усунення дефектів.
VІІ. ПРИБИРАННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ І ПРИМІЩЕННЯ МАЙСТЕРНІ ЧЕРГОВИМИ.
VІІІ. ЕТАП ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЗАНЯТТЯ: 5 хв.
- повідомляю про досягнення цілей заняття;
ІХ. ЕТАП ІНФОРМАЦІЇ УЧНІВ ПРО ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
Повідомляю домашнє завдання : знати вимоги до якості готового виробу.
|