Головна
Реєстрація
Вхід
Середа
15.05.2024
07:48
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт Мельничук Людмили Василівни,

вчителя креслення і трудового навчання


Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [0]
Науково-методична діяльність [20]
Педагогічна діяльність [48]
Позаурочна діяльність [11]
Виховна робота [7]
Методичне об'єднання [15]
Класний керівник [4]
Робота з обдарованими дітьми [3]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Каталог файлів 
Головна » Файли » Педагогічна діяльність

Система уроків трудового навчання у 8-у класі. Урок№7: "Обробка нижнього зрізу спідниці"
[ Викачати з сервера (21.7 Kb) ] 24.12.2016, 19:40

ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ:

1. Теоретичні відомості:

Способи обробки нижнього зрізу спідниці

2. Практична робота:

Обробка нижнього зрізу спідниці

МЕТА ЗАНЯТТЯ:

1. Навчальна:

Ознайомити з технологічною послідовністю обробки нижнього зрізу спідниці. Дати термінологію ручних, машинних, волого-теплових робіт. Навчити учнів обробляти нижній зріз спідниці.

2. Виховна:

Виховувати в учнів уважність, працелюбність, доброзичливість, взаємоповагу під час колективної роботи.

3. Розвивальна :

Сприяти розвитку в учнів наочно-образного мислення, зорової пам’яті, просторової уяви. Розвивати вміння з організації робочого місця, дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

4. Профорієнтаційна:

Продовжити знайомити учнів з професією швачки.

ОБ’ЄКТИ ПРАЦІ: пряма спідниця, спідниця з зустрічною складкою, спідниця в клини.

ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ:

  • підручник Трудове навчання 8кл І.Ю. Ходзицька. Камянець-Подільський, Аксіома 2016р...
  • робочий зошит;
  • ілюстрації з журналів;
  • таблиця «Види дефектів при пошитті спідниці»;
  • навчально-технічна документація (НТД):

ОБЛАДНАННЯ, ІНСТРУМЕНТИ, МАТЕРІАЛИ :

  • інструменти: голка (№ 80), кравецькі ножиці, кравецькі шпильки, праска, лінійка 30 см, олівець НВ, мило або крейда, швейна машина.
  • матеріали: нитки в тон тканини (№ 40), спідниці

ТРУДОВІ ДІЇ, ПРИЙОМИ ТА ОПЕРАЦІЇ

заметування, різання, , прасування, припрасування

МЕТОДИ НАВЧАННЯ:

розповідь, демонстрація, робота в групах, самостійна робота.

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ:

фронтальна.

Тип уроку: комбінований.

СТРУКТУРА УРОКУ:

I. Організаційний етап. ________________________________2 хв.

II. Етап всебічної перевірки знань. ______________________5 хв.

III. Етап підготовки учнів до активного засвоєння знань. ___ 2 хв.

IV. Етап засвоєння нових знань. ________________________15 хв.

V. Етап закріплення нових знань. _______________________3 хв.

VI. Практична робота.

VI.1.Вступний інструктаж. ______________________________ 10 хв.

VI.2.Самостійна практична робота учнів та інструктаж вчителя45 хв.

VI.3.Заключний інструктаж. _____________________________ 3 хв.

VII. Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговим.

VIII. Підведення вчителем підсумків заняття. ________________ 5 хв

 

ХІД І ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП 2 хв.

  1. введення учнів в майстерню після дзвоника; привітання;
  2. перевірка присутності учнів за рапортом чергового; заповнення вчителем класного журналу;
  3. перевірка підготовленості учнів до заняття (зошит, підручник, спецодяг, тканина, нитки, інструменти);
  4. призначення чергових вчителем ;
  5. на столі повинно бути: голка (№ 80), кравецькі ножиці, кравецькі шпильки, праска, лінійка 30 см, олівець НВ, мило або крейда, нитки, деталі спідниці;
  6. ознайомлення учнів з планом заняття.

ІІ. ЕТАП ВСЕБІЧНОЇ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ: 5 хв.

Для повторення раніше вивченого матеріалу я проводжу усне фронтальне опитування:

  1. Які способи обробки верхнього зрізу ви знаєте?
  2. Розкажуть технологічну послідовність обробки верхнього зрізу спідниці пришивним поясом.

ІІІ. ЕТАП ПІДГОТОВКИ УЧНІВ ДО АКТИВНОГО ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ. 2 хв.

На сьогоднішньому занятті ми познайомимося з технологією обробки нижнього зрізу спідниці.

ІV. ЕТАП ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ: 15 хв.

Повідомляю письмово нову тему уроку, її запис учнями.

Розповідь учителя

Обробка нижнього зрізу спідниці здійснюється відповідно до тканини та фасону виробу. Низ спідниці вирівнюють на фігурі під лінійку. По наміченим лініям низ підгинають навиворіт і закріплюють шпильками , заметують двома рядками стібків. Рекомендується підігнутий край до підшивки припрасувати з вивороту через вологу лляну тканину.

Зріз підігнутого краю спідниці підшивають потайними стібками () інструкційна карта №13, або швом «козлик», залежно від товщини тканини, а також швом «у підгин з відкритим зрізом», тасьмою

Демонстрація.

Демонструю готові спідниці.

V. ЕТАП ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ: 3 хв.

Задаю наступні питання:

  1. Від чого залежить спосіб обробки нижнього зрізу спідниці?
  2. Які способи обробки нижнього зрізу спідниці ви знаєте?

VІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 58 хв.

Тема : Обробка нижнього зрізу спідниці.

VІ.1. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ: 10 хв.

  1. Повідомляю тему практичної роботи;

Мета : навчитися обробляти нижній зріз спідниці

Завдання: обробити нижній зріз спідниці

  1. Повідомляю про вимоги до якості обробки нижнього зрізу спідниці дотримання правил техніки безпеки.
  2. На столі під час практичної роботи повинно бути: голка (№ 80), кравецькі ножиці, кравецькі шпильки, праска, лінійка 30 см, олівець НВ, мило або крейда, нитки (№ 40), спідниці. Повторюю з учнями правила техніки безпеки: шпильки та голки зберігати у спеціальній коробочці, ножиці на столі класти з зімкнутими лезами, не класти на тканину. Передавати кільцями від себе. Праску тримати на спеціальній підставці, прасувати дуже обережно.
  3. Демонструю зразки виробів з обробленим низом.
  4. Роздаю інструкційні картки.
  5. Робота оцінюється за якістю обробки нижнього зрізу спідниці, зовнішній вигляд, дотримання розмірів, вчасність виконання, усунення дефектів.
  6. Зараз кожний приступає до виконання завдання.

VІ.2.САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ ТА ІНСТРУКТАЖ ВЧИТЕЛЯ: 45 хв.

А. Самостійна робота учнів.

  1. учні працюють за інструкційними картами.

Б. Інструктаж вчителя:

  1. форма проведення фронтальна;
  2. зміст цільових обходів робочих місць учнів:

1-й обхід: перевірка правильності організації робочого місця і початку роботи;

2-й обхід: перевірка правильності виконання заметування, припрасування тканини; інструктування учнів з виконання окремих операцій і завдання в цілому;

3-й обхід: перевірка правильності проведення самоконтролю; концентрація уваги учнів на найефективніших прийомах виконання операцій; надання допомоги слабо підготовленим до виконання завдання учням;

4-й обхід: перевірка правильності дотримання технічних умов; контроль за бережливим ставленням учнів до засобів праці і навчання; перевірка раціонального використання навчального часу учнями;

Постійна перевірка виконання учнями правил безпеки праці та виробничої санітарії;

  1. прийняття і попередня оцінка робіт учнів.

VІ.3. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ: 3 хв.

  1. підведення підсумків практичної роботи;
  2. відзначення учнів, які найкраще виконали завдання, аналіз найхарактерніших помилок і недоліків у роботі учнів; з’ясування причин, які призвели до помилок;
  3. повторно пояснюю способи усунення дефектів.

VІІ. ПРИБИРАННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ І ПРИМІЩЕННЯ МАЙСТЕРНІ ЧЕРГОВИМИ.

VІІІ. ЕТАП ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЗАНЯТТЯ: 5 хв.

  1. повідомляю про досягнення цілей заняття;

           ІХ. ЕТАП ІНФОРМАЦІЇ УЧНІВ ПРО ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Повідомляю домашнє завдання : вміти обробляти нижній зріз спідниці.

 

Категорія: Педагогічна діяльність | Додав: sasha-str
Переглядів: 195 | Завантажень: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Луцька ЗОШ №13
  • МОН України
  • Управління освіти
  • Луцька міська рада

  • Copyright sasha-str © 2024
    uCoz