Головна
Реєстрація
Вхід
Середа
15.05.2024
15:53
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт Мельничук Людмили Василівни,

вчителя креслення і трудового навчання


Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [0]
Науково-методична діяльність [20]
Педагогічна діяльність [48]
Позаурочна діяльність [11]
Виховна робота [7]
Методичне об'єднання [15]
Класний керівник [4]
Робота з обдарованими дітьми [3]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Каталог файлів 
Головна » Файли » Педагогічна діяльність

Система уроків трудового навчання у 8-у класі. Урок№4: "Обробка спідниці після першої примірки примірки
[ Викачати з сервера (24.2 Kb) ] 24.12.2016, 19:35

 ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ:

1. Теоретичні відомості:

Навчити обробляти виточки, складки, бічні зрізи, застібки.

2. Практична робота: Обробка спідниці після примірки.

МЕТА ЗАНЯТТЯ:

1. Навчальна:

Навчити обробляти виточки, складки, бічні зрізи,застібки.

2. Виховна:

Виховувати в учнів уважність, працелюбність, доброзичливість, взаємоповагу під час колективної роботи.

3. Розвивальна :

Сприяти розвитку в учнів наочно-образного мислення, зорової пам’яті, просторової уяви. Розвивати вміння з організації робочого місця, дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

4. Профорієнтаційна:

Продовжити знайомити учнів з професією швачки.

ОБ’ЄКТИ ПРАЦІ: пряма спідниця, спідниця з зустрічною складкою, спідниця в клини.

ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ:

  • підручник Трудове навчання 8кл І.Ю. Ходзицька. Харків, Основа 2016р.
  • робочий зошит;
  • ілюстрації з журналів;
  • таблиця «Види дефектів при пошитті спідниці»;
  • навчально-технічна документація (НТД):
  • технологічні картки «Послідовність виготовлення прямої спідниці»; «Послідовність виготовлення спідниці з зустрічною складкою»; «Послідовність виготовлення спідниці в клини»;
  • зразки виробів різного способу пошиття;
  • матеріали для контролю знань учнів:
  • різнорівневі картки-завдання.

ОБЛАДНАННЯ, ІНСТРУМЕНТИ, МАТЕРІАЛИ :

  • інструменти: голка (№ 80), кравецькі ножиці, кравецькі шпильки, праска, лінійка 30 см, олівець НВ, мило або крейда, швейна машина.
  • матеріали: нитки в тон тканини (№ 40), деталі спідниці (передня і задня половини, пояс, корсажна стрічка).

ТРУДОВІ ДІЇ, ПРИЙОМИ ТА ОПЕРАЦІЇ:

зшивання, прасування, припрасування.

МЕТОДИ НАВЧАННЯ:

розповідь, демонстрація, робота в групах, самостійна робота, різнорівневі завдання.

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ:

фронтальна.

Тип уроку: комбінований.

СТРУКТУРА УРОКУ:

I. Організаційний етап. ________________________________1 хв.

II. Етап всебічної перевірки знань. ______________________3 хв.

III. Етап підготовки учнів до активного засвоєння знань. ___ 1 хв.

IV. Етап засвоєння нових знань. ________________________5 хв.

V. Етап закріплення нових знань. _______________________1 хв.

VI. Практична робота.

VI.1.Вступний інструктаж. ______________________________ 1 хв.

VI.2.Самостійна практична робота учнів та інструктаж вчителя30 хв.

VI.3.Заключний інструктаж. _____________________________ 1 хв.

VII. Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговим.

VIII. Підведення вчителем підсумків заняття. ________________ 1 хв.

 

ХІД І ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП 1 хв.

  1. введення учнів в майстерню після дзвоника; привітання;
  2. перевірка присутності учнів за рапортом чергового; заповнення вчителем класного журналу;
  3. перевірка підготовленості учнів до заняття (зошит, підручник, спецодяг, тканина, нитки, інструменти);
  4. призначення чергових вчителем ;
  5. на столі повинно бути: голка (№ 80), кравецькі ножиці, кравецькі шпильки, праска, лінійка 30 см, олівець НВ, мило або крейда, нитки, деталі спідниці;
  6. ознайомлення учнів з планом заняття.

ІІ. ЕТАП ВСЕБІЧНОЇ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ: 3 хв.

Для повторення раніше вивченого матеріалу я проводжу усне фронтальне опитування:

  1. Назвіть можливі дефекти та способи їх усунення.
  2. З якої сторони проводять примірку?

 ІІІ. ЕТАП ПІДГОТОВКИ УЧНІВ ДО АКТИВНОГО ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ. 1 хв.

На сьогоднішньому занятті  ми з вами навчимося обробляти виточки, складки, бокові шви та застібки.

ІV. ЕТАП ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ: 5 хв.

Розповідь учителя.

Виточки і складки дають змогу регулювати ступінь прилягання виробу, його форму і конструкції. Складки бувають: однобічні, зустрічні, бантові, віялові. За способом обробки поділяють на: запрасовані, гофре, засторочні, настрочні, розстрочні, м’які, однобічні.(див. таблицю 5)

Обробка застібки «тасьмою – блискавка ».(Див. інструкційна карта №11)

Для застібки в спідницях використовують гачки, ґудзики, «застібки – блискавки »; найбільш поширені «застібки – блискавки ». Їх використовують для пошиття різних видів спідниць. «Застібку – блискавку» частіше всього пришивають за допомогою спеціальної лапки; можна пришивати блискавку ручну, за попередньо прокладеною машинною строчкою.

Демонстрація.       

Демонструю готові спідниці з обробленою застібкою «тасьмою – блискавка ».

 

 

V. ЕТАП ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ: 1 хв.

Задаю запитання:

  1. Які види складок знаєте?
  2. Які  існують способи обробки бічних зрізів ?
  3. Які види обробки застібки ви знаєте?
  4. Які види обробки застібки найпоширеніші?

 

VІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 30 хв.

Тема : Обробка спідниці після примірки

VІ.1. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ: 1 хв.

  1. Повідомляю тему практичної роботи;

Мета : навчити обробляти бічні зрізи, складки, застібки.

Завдання: обробити бічні зрізи, складки, застібки.

  1. На столі під час практичної роботи повинно бути: голка (№ 80), кравецькі ножиці, кравецькі шпильки, праска, лінійка 30 см, олівець НВ, мило або крейда, нитки (№ 40), деталі спідниці. Повторюю з учнями правила техніки безпеки: шпильки та голки зберігати у спеціальній коробочці, ножиці на столі класти з зімкнутими лезами, не класти на тканину. Передавати кільцями від себе. Праску тримати на спеціальній підставці, прасувати дуже обережно.

VІ.2.САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ ТА ІНСТРУКТАЖ ВЧИТЕЛЯ: 30хв.

А. Самостійна робота учнів.

  1. учні об’єднуються в групи і кожна група відповідно обраному рівню виконує своє завдання, користуючись технологічними картками. (Форми організації праці учнів групова).

Б. Інструктаж вчителя:

  1. форма проведення фронтальна;
  2. зміст цільових обходів робочих місць учнів:

1-й обхід: перевірка правильності організації робочого місця і початку роботи;

2-й обхід: перевірка правильності виконання, зшивання, прасування, тканини; інструктування учнів з виконання окремих операцій і завдання в цілому;

3-й обхід: перевірка правильності проведення самоконтролю; концентрація уваги учнів на найефективніших прийомах виконання операцій; надання допомоги слабо підготовленим до виконання завдання учням;

4-й обхід: перевірка правильності дотримання технічних умов; контроль за бережливим ставленням учнів до засобів праці і навчання; перевірка раціонального використання навчального часу учнями;

Постійна перевірка виконання учнями правил безпеки праці та виробничої санітарії;

  1. прийняття і попередня оцінка робіт учнів.

VІ.3. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ: 1 хв.

  1. підведення підсумків практичної роботи;
  2. відзначення учнів, які найкраще виконали завдання, аналіз найхарактерніших помилок і недоліків у роботі учнів; з’ясування причин, які призвели до помилок;
  3. повторно пояснюю способи усунення дефектів.

VІІ. ПРИБИРАННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ І ПРИМІЩЕННЯ МАЙСТЕРНІ ЧЕРГОВИМИ.

VІІІ. ЕТАП ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЗАНЯТТЯ: 1 хв.

  1. повідомляю про досягнення цілей заняття;

           ІХ. ЕТАП ІНФОРМАЦІЇ УЧНІВ ПРО ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Повідомляю домашнє завдання : Вміти обробляти бічні зрізи, складки, застібки.

 

Категорія: Педагогічна діяльність | Додав: sasha-str
Переглядів: 182 | Завантажень: 8 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Луцька ЗОШ №13
  • МОН України
  • Управління освіти
  • Луцька міська рада

  • Copyright sasha-str © 2024
    uCoz