Головна
Реєстрація
Вхід
Понеділок
29.04.2024
00:01
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт Мельничук Людмили Василівни,

вчителя креслення і трудового навчання


Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [0]
Науково-методична діяльність [20]
Педагогічна діяльність [48]
Позаурочна діяльність [11]
Виховна робота [7]
Методичне об'єднання [15]
Класний керівник [4]
Робота з обдарованими дітьми [3]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Каталог файлів 
Головна » Файли » Педагогічна діяльність

Конспект уроку в 9 класі "Технологічний процес виготовлення виробу. Зменшення та збільшення в’язаного полотна."
30.03.2022, 11:29

Дата:                Клас: 9
№ уроку  

ТЕМА: Технологічний процес виготовлення виробу. Зменшення та збільшення в’язаного полотна.
МЕТА ЗАНЯТТЯ:
1. Навчальна:
а) вдосконалення майстерності у в’язанні;
б) ознайомити з способами зменшення та збільшення в’язаного полотна;
в) формування життєвих компетентностей;
2. Виховна:
сприяти виховуванню в учнів уважності, працелюбності, доброзичливості, взаємоповаги під час колективної роботи, любов та повагу до народної культуру – формувати громадянські та соціальні компетентності;
3. Розвивальна :
сприяти розвитку в учнів наочно-образного мислення, зорової пам’яті, просторової уяви; розвивати вміння з організації робочого місця, дотримання санітарно-гігієнічних вимог;
4. Профорієнтаційна:
продовжити знайомити учнів з професією в’язальниці.

ОБ’ЄКТИ ПРАЦІ:  зразки в’язаного полотна;     
ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ:
вчительська презентація
–    Підручник;
–    робочий зошит;
–    ілюстрації з журналів;
–    в’язані вироби;
–    зразки в’язок;
–    інструкційні картки;
ОБЛАДНАННЯ, ІНСТРУМЕНТИ, МАТЕРІАЛИ :
•    інструменти: спиці для в’язання, ножиці;
•    матеріали: нитки для в’язання;
•    комп’ютерна техніка;

ТРУДОВІ ДІЇ, ПРИЙОМИ ТА ОПЕРАЦІЇ:
Пров’язування полотна з збільшенням його розмірів через протяжку, пров’язування  з однієї петлі дві, збільшення в’язаного полотна за допомогою накидів, рівномірне зменшення в’язаного полотна зліва і справа.

МЕТОДИ НАВЧАННЯ:
розповідь, демонстрація, робота в групах, самостійна робота,інтерактивні методи.

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ:
фронтальна.

Тип уроку: комбінований.

СТРУКТУРА УРОКУ:
I. Організаційний етап. ________________________________1 хв.
II. Етап всебічної перевірки знань. ______________________3 хв.
III. Етап підготовки учнів до активного засвоєння знань. ___ 2 хв.
IV. Етап засвоєння нових знань. ________________________8 хв.
V. Етап закріплення нових знань. _______________________1 хв.
VI. Практична робота.                                                                          25 хв.
VI.1.Вступний інструктаж. ______________________________ 1 хв.
VI.2.Самостійна практична робота учнів та інструктаж вчителя 18 хв.
VI.3.Заключний інструктаж. _____________________________ 1 хв.
VII. Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговим. 1хв.
VIII. Підведення вчителем підсумків заняття. ________________ 3 хв.
ІХ. Етап інформації учнів про домашнє завдання.                              1хв.


ХІД І ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП 
1)    введення учнів в майстерню після дзвоника; привітання;
2)    перевірка присутності учнів за рапортом чергового; заповнення вчителем класного журналу;
3)    перевірка підготовленості учнів до заняття (зошит, підручник, спецодяг,  інструменти:спиці, нижниці, нитки);
4)    призначення чергових вчителем ;
ІІ. ЕТАП ВСЕБІЧНОЇ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ
Для повторення раніше вивченого матеріалу  проводжу усне фронтальне опитування:
1.    Чому відповідає № спиць?
2.    Який недолік буде при в’язанні:
а) спицями товстішими ніж потрібно?
б) спицями більш тонкими ніж потрібно?
ІІІ. ЕТАП ПІДГОТОВКИ УЧНІВ ДО АКТИВНОГО ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ. 
1.Погляньте на в’язані вироби. Чи однакова ширина в’язаного полотна по всій довжині?
2.Розмістіть зразки в’язок за способами зменшення і збільшення в’язаного полотна (робота в групах, проблемне навчання)
Рівномірне збільшення в’язаного полотна по всій довжині.
Рівномірне збільшення в’язаного полотна зліва і справа.
Рівномірне зменшення в’язаного полотна зліва і справа.
(А чи правильно ми це зробили, побачимо в кінці уроку)

ІV. ЕТАП ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ: 
Повідомляю письмово нову тему уроку, її запис учнями.
Розповідь учителя
Пояснення проходить за вчительською презентацією (додаток)
 (за підручником с.145, рис.114-119)
V. ЕТАП ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ: 
Бесіда
Ото ж які існують способи збільшення в’язаного полотна?
З якими способами зменшення в’язаного полотна ми познайомилися?
VІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. 
Тема : в’язання зразків із зміною ширини в’язаного полотна (зменшення і збільшення)
VІ.1. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ: 
1.    Повідомляю тему практичної роботи.
Мета : навчити зменшувати і збільшувати в’язане полотно.
Завдання для трьох груп:
1. Збільшення полотна з країв.
2. Рівномірне збільшення полотна по всій довжині через протяжку.
3. Рівномірне збільшення полотна по всій довжині за допомогою накидів.
Завдання: пров’язати зразки із зміною ширини в’язаного полотна (набираємо по 20 петель)
Повідомляю про вимоги до якості роботи.
На столі під час практичної роботи повинно бути: спиці для в’язання, нитки, ножиці.
Повторюю з учнями правила техніки безпеки: ножиці на столі класти з зімкнутими лезами, передавати кільцями від себе; спиці використовувати виключно за призначенням.
2.    Зараз кожний приступає до виконання завдання.

VІ.2.САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ ТА ІНСТРУКТАЖ ВЧИТЕЛЯ.
А. Самостійна робота учнів.
Учні працюють, користуючись технологічними картками, додаток с.145-147, рис.114-119 підручника; (форма організації праці учнів індивідуальна).
 
Б. Інструктаж вчителя:
1)    форма проведення фронтальна;
2)    зміст цільових обходів робочих місць учнів:
1-й обхід: перевірка правильності організації робочого місця і початку роботи;
2-й обхід: перевірка правильності виконання технологічних операцій, інструктування учнів з виконання окремих операцій і завдання в цілому;
3-й обхід: перевірка правильності проведення самоконтролю; концентрація уваги учнів на найефективніших прийомах виконання операцій; надання допомоги слабо підготовленим до виконання завдання учням;
4-й обхід: перевірка правильності дотримання технічних умов; контроль за бережливим ставленням учнів до засобів праці і навчання; перевірка раціонального використання навчального часу учнями;
Постійна перевірка виконання учнями правил безпеки праці та виробничої санітарії;
3)    прийняття і попередня оцінка робіт учнів.

VІ.3. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ: 3 хв.
1)    підведення підсумків практичної роботи;
2)    відзначення учнів, які найкраще виконали завдання, аналіз найхарактерніших помилок і недоліків у роботі учнів; з’ясування причин, які призвели до помилок;
3)    повторно пояснюю способи усунення дефектів.

VІІ. ПРИБИРАННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ І ПРИМІЩЕННЯ МАЙСТЕРНІ ЧЕРГОВИМИ.
VІІІ. ЕТАП ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЗАНЯТТЯ: 8 хв. 
1)    повідомляю про досягнення цілей заняття;
ІХ. ЕТАП ІНФОРМАЦІЇ УЧНІВ ПРО ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. 2 хв.
Повідомляю домашнє завдання: вміти збільшувати та зменшувати в’язане полотно різними способами; завершити роботу над виконанням зразків.

Категорія: Педагогічна діяльність | Додав: luda_melnichuk
Переглядів: 208 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Луцька ЗОШ №13
  • МОН України
  • Управління освіти
  • Луцька міська рада

  • Copyright sasha-str © 2024
    uCoz