Головна
Реєстрація
Вхід
Вівторок
30.04.2024
10:13
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт Мельничук Людмили Василівни,

вчителя креслення і трудового навчання


Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [0]
Науково-методична діяльність [20]
Педагогічна діяльність [48]
Позаурочна діяльність [11]
Виховна робота [7]
Методичне об'єднання [15]
Класний керівник [4]
Робота з обдарованими дітьми [3]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Каталог файлів 
Головна » Файли » Науково-методична діяльність

Звіт про проведення методичного тижня вчителів естетично трудового циклу, фізичної культури, основ здоров’я та захисту України
19.01.2022, 23:22

Звіт про проведення методичного тижня вчителів естетично трудового циклу, фізичної культури, основ здоров’я та захисту України на тему:
«Здоров’я як один із видів гармонії»
(20 – 24 вересня 2021 року)

З 20 по 24 вересня 2021 року проходив методичний тиждень вчителів естетично трудового циклу, фізичної культури, основ здоров’я та захисту України на тему: «Здоров’я як один із видів гармонії».
З 20 по 24 вересня в холі школи була представлена виставка учнівських малюнків на тему: «Здоров’я як один із видів гармонії», вчитель Старостюк О.М., що сприяло розвитку у дітей творчої уяви і мотивувало до здорового способу життя
20 вересня, в перший день тижня, відбувся відкритий позакласний захід в 10, 11 класах на тему «Здоров’я як один із видів гармонії», Мельничук Л. В.. На початку заняття учні разом з вчителем з’ясували поняття гармонія, як воно дотичне до здоров’я. Мотивацією до навчальної діяльності був вислів: «Без здоров’я і мудрість незавидна, і мистецтво бліде, і сила в’яне, і багатство без користі, і слово безсиле», (Герофіл, давньогрецький анатом і хірург, основоположник александрійської медичної школи). Захід був побудований на основі педагогіки партнерства, запрошено випускницю школи, Поліщук І.. Ірина в досить дружній, невимушеній обстановці, з переконливими фактами і порівняннями розповіла учням про значимість збереження і зміцнення здоров’я. Діти змогли отримати відповіді на запитання, що є для них актуальними. 
21 вересня за сприяння школи відбувся виїзний міський семінар вчителів трудового навчання (обслуговуючі види праці) з теми «Викладання модуля «Технології побутової діяльності» як один із засобів формування життєвих компетентностей здобувачів освіти НУШ». Місце проведення: Музей бджільництва с.Баїв. Мотивуючи тему семінару, Світлана Теплякова, голова спільноти вчителів трудового навчання (обслуговуючі види праці) Луцької територіальної громади, зазначила, що школа повинна якомога більше готувати випускника для сучасного життя та діяльності. Завдяки сформованим життєвим компетентностям, здобувач освіти може сміливо зустрітися з дійсністю та бути успішним.
Давня професія «пасічник» не втрачає своєї актуальності і сьогодні. Директор музею бджільництва с. Баїв Душак Іван Афстасійович детально розповів про особливості роботи бджоляра, розведення бджіл, технології видобутку продуктів бджільництва. Учасники семінару із захопленням розглянули експонати музею, ставили запитання та отримували грунтовні відповіді та поради знаного на теренах України «майстра медових справ».
Мед – корисний та екологічно чистий продукт, який разом з прополісом і матковим молочком входить до складу багатьох ліків. Про це розповіли Марія Шотік, пасічниця, членкиня громадської організації  бджолярів землі Волинської “Ройовий Стан”, “Медова княгиня України”, членкиня асоціації апітерапевтів України, та Антон Шотік, пасічник, «Почесний пасічник України».
Також зазначили, що продукція бджільництва застосовується не тільки в фармації, а й косметології, харчовій промисловості й навіть в авіаційно-космічних технологіях. На завершення виступу презентували продукцію бджільництва «Здоров’я на крилах бджоли».
Цікавими та корисними були виступи педагогівшколи. Зокрема, Людмила Мельничук, вчитель креслення і трудового навчання, презентувала власний досвід впровадження здоров’язбережувальних технологій в освітньому процесі. Наголосила, що найважливіша праця педагога – це збреження здоров’я дитини.
Галина Дудко, вчитель основ здоров’я, запросила учасників до дегустації фіточаїв. Незвичайне поєднання смаку і аромату ромашкового, чебрецевого, липового чаїв, змістовний словесний супровід педагога наповнили присутніх гармонією, затишком, теплом та радістю.
На завершення заходу, Ірина Остапчук, учитель музичного мистецтва, провела майстерку «Казкотерапія – ефективний засіб покращення емоційного здоров’я». За допомогою музичних інструментів учасники  відтворили казку «Рукавичка». Вправа додала бадьорості й настрою, сприяла прояву творчості й артистичності.
Матеріали семінару розміщено на дошці і можна скористатись за покликанням: https://padlet.com/dashboard
22 вересня в 11 класі відбувся урок захисту України з теми «Надання домедичної допомоги при ураженні електричним струмом, блискавкою», Головійчук В.І. Вчитель запросив на заняття лікаря школи, що забезпечило фаховість пояснення з теми. Та слід зауважити,що вчителю необхідно ознайомитися з сучасними вимогами щодо структури та методики ведення уроку.
23 вересня відбувся позакласний захід з трудового навчання в 6 б класі на тему «Рухайся швидше, думай швидше», Мостенець А.В. Мотивуючи практичну діяльність учнів, вчитель запропонував розбирання і складання найрізноманітніших головоломок в змагальній командній формі. Андрій Володимирович наголосив на важливості виконання вправ на розвиток уваги і пам’яті які є важливими показниками здоров’я людини.
23 вересня. учні 9-А класу, вчитель Дудко Г.М., презентували підготовлений міні-проєкт на тему: ”Фітотерапія та здоров’я”. Діти продемонстрували вміння працювати в групах, цікаво і змістовно проінформували присутніх про лікарські властивості калини, ожини, журавлини, кропиви, ромашки, малини, чебрецю. Як підсумок,  діти свою роботу оформили у вигляді газети.
23 вересня відбувся урок мистецтва в 4 б класі, вчитель Остапчук І.І., на тему «Мистецтво Угорщини, Чехії, Польщі». Девізом уроку були слова: «Музика надихає, музика об’єднує людей різних національностей». Завдяки змістовним та цікавим відеоматеріалам діти мали можливість познайомитись з національними танцями вказаних країн, проаналізувати які емоції виникали під час перегляду та прослуховування матеріалу. Учні виконують здоров’я збережувальні вправи на поставу, на розігрівання голосових зв’язок. Використавши рефлексію, вчитель надала можливість учням висловити свої враження від уроку: що дізналися, що зрозуміли, навчилися, що було найбільшим успіхом і що найбільш сподобалось. Як результат, діяльність учнів сприяла розвитку їх життєвих компетентностей (мистецької, уміння вчитися впродовж всього життя, математичної, комунікативної …).
24 вересня в 8 б класі відбулися спортивні змагання «Злови м’яч здоров’я», вчитель Карпік Ю.А.. На початку заняття вчитель мотивує дітей бути здоровими, спритними та розумними.  Аби приступити безпосередньо до змагань, учні проходять різноманітні зупинки, «Квест». Завдання з теми футбол: відповідність міст футбольним клубам, на знання українських футболістів, на знання правил проведення гри у футбол зацікавлюють і згуртовують команди. А найрізноманітніші вправи з м’ячем сприяли їх фізичному розвитку та здоров’ю.
24 вересня для учнів 4-5-х класів вчитель Петрик Н.Н. провела  спортивне свято: «Крокуємо разом до великого спорту». Захід Надія Несторівна розпочала з мотивації дітей бути здоровими. Завдяки добре продуманим і підготовленим різноманітним естафетам, хорошому музичному супроводу, хорошому забезпеченні спортивним інвентарем вчителю вдалось провести дійсно СВЯТО ЗДОРОВ’Я і СПОРТУ, а діти отримали позитивні емоції і хороше фізичне навантаження, що разом сприяло хорошому здоров’ю.
     У результаті проведеної роботи учні отримали теоретичні знання з теми здоров’я, а безпосередньо практична діяльність і заняття спортом сприяли фізичному розвитку та зміцненню здоров’я дітей. 

Категорія: Науково-методична діяльність | Додав: luda_melnichuk
Переглядів: 193 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Луцька ЗОШ №13
  • МОН України
  • Управління освіти
  • Луцька міська рада

  • Copyright sasha-str © 2024
    uCoz