Головна
Реєстрація
Вхід
Неділя
05.05.2024
14:01
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт Мельничук Людмили Василівни,

вчителя креслення і трудового навчання


Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [0]
Науково-методична діяльність [20]
Педагогічна діяльність [48]
Позаурочна діяльність [11]
Виховна робота [7]
Методичне об'єднання [15]
Класний керівник [4]
Робота з обдарованими дітьми [3]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Каталог файлів 
Головна » Файли » Методичне об'єднання

звіт про роботу м/о за 2018/2019 р.
[ Викачати з сервера (30.1 Kb) ] 29.05.2019, 21:50

Звіт про роботу вчителів естетично-трудового циклу, фізичної культури, основ здоров’я та захисту Вітчизни за 2018-2019 н.р.

Робота шкільного методичного осередку естетично-трудового циклу, фізкультури та захисту Вітчизни в 2018/2019 н.р. проводилась згідно затвердженого плану. Вчителі м/о. працювали над вирішенням і реалізацією проблеми, над якою працювала школа 1-й рік - «Формування компетентної особистості здобувача освіти нової української школи». Методична робота була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження ефективних технологій навчання і виховання; створення умов для формування ключових компетентностей учнів та професійної компетентності педагогів.  
Підвищення фахового рівня вчителів проводилося шляхом вивчення і реалізації основних положень нормативних і директивних документів про освіту, опрацювання новинок методичної літератури, проведення «круглих столів» з метою обміну досвідом,  впровадження в освітній процес сучасних досягнень науки, педагогічної теорії. 
Члени м/о. працювали над вирішенням методичних проблем. Як результат роботи вчителів Мельничук Л.В. над методичним питанням «Мотивація навчальної діяльності як засіб формування творчої особистості», 2-й рік роботи, є виступ на м/о, результатом роботи Митури І.М. над питанням «Ігрова діяльність у молодших класах на уроках фізкультури» 2-й рік роботи  є добірка ігор. Старостюк О.М. працюючи над питанням «Впровадження на уроках образотворчого мистецтва різноманітних живописних технік», 3-й рік роботи, підготувала і презентувала на міському конкурсі педтехнологій «Творчі сходинки педагогів міста»  методичні рекомендації: «Основні техніки в живописі », Рущак В.М. працюючи над питанням «Використання інноваційних технологій при вивченні предмету захист Вітчизни», 3-й рік роботи, підготував та провів лекцію для старшокласників. Результатом роботи вчителя  основ здоров’я Дудко Г.М.  над питанням  «Формування здоров’язберігаючих компетентностей через впровадження інтерактивних технологій на уроках основ здоров’я», 3-й рік роботи, є виступ на засіданні методичного осередку на тему «Лепбук як новітній спосіб систематизації навчальної інформації», підготовлено та апробовано систему уроків з даної теми.   Результатом роботи  вчителів фізичної культури Савки Т.Л. над питанням «Формування здоров’язберігаючих компетентностей учнів на уроках фізичної культури засобами інноваційних технологій»,  1-й рік роботи є список літератури, Кропиви Р.В.  - «Здоров’я зберігаючі технології на уроках фізичної культури», 5-й рік роботи, - сценарії відкритих спортивних заходів. Вчитель музичної культури Остапчук І.І. при роботі над методичним питанням  «Формування компетентнісної особистості здобувача освіти засобами українського фолькльору на уроках музики», 1-й рік роботи, підготувала список літератури.
За 2018/2019 н.р. проведено п’ять засідання м/. Круглий стіл «Шляхи впровадження STEM в освітній процес», вироблені рекомендації.( МельничукЛ,В., члени м/о), «Лепбук як новітній спосіб систематизації навчальної інформації», виступ Дудко Г.М., педагогічний діалог «Інструменти для розвитку критичного і креативного мислення дітей», Мостенець А. В., члени м/о, творчий обмін думками «Інтегровані уроки як один з методів розвитку творчих здібностей здобувачів освіти», Митура І.М., члени м/о. Протягом навчального року було проведено  творчі звіти вчителів, тематичні виставки, предметні олімпіади та конкурси, позакласні заходи. Активну участь члени методичного об’єднання взяли у  декаді творчості «Я атестуюсь», міжпредметній декаді  «Інтегровані уроки – шлях до формування компетентної особистості», тижні проектів «Ми – патріоти України», під час яких продемонстрували шляхи використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання школярів. Вчителі м/о працювали над вирішенням методичних проблем через активну урочну та позаурочну діяльність.
Проведено 8 відкритих уроків, 4  позакласних заходи, тиждень здоров’я «Здоровий спосіб життя – здорова нація»  , вчитель захисту Вітчизни Рущак  В.М. провів лекцію для учнів 8 – 11 класів на тему «Відповідальність неповнолітніх за вчинення адміністративних та кримінальних злочинів», Старостюк О. М. провела відкрите заняття гуртка з образотворчого мистецтва на тему «Етюди рослин», захист проекту з фізичної культури в 10 класі «Параолімпійці України», Кропива Р.В.
21 вересня Дудко Г.М. в 6 – б класі провела відкритий урок з основ здоров’я в рамках тижня безпеки життєдіяльності на тему «Вплив природних чинників на здоров’я людини . Небезпеки природного середовища». Урок розпочався з позитивного налаштування та очікувань від уроку, завдань уроку.  Ефективному засвоєнню матеріалу учні сприяли інновацій ні форми та методи: рольові ігри, робота в групах, робота в парах, робота з лепбуком, прийоми «Ти мені, я тобі», «Демонстрація». Учні  і вчитель працювали над формуванням здоров’язбережувальних компетентностей, чому сприяла фізкультхвилинка «Австралійський дощ» та цікаві практичні завдання,урок в цілому.
Із 24 по 28 вересня 2018 року проходив методичний тиждень учителів естетично трудового циклу, фізичної культури, основ здоров’я та захисту Вітчизни - тиждень здоров’я на тему: «Здоровий спосіб життя – здорова нація».
Відкриття тижня розпочалося днем «Музики». Остапчук І.І. на перерві «Релаксу» разом з ученицею 9-Б класу Семенюк А. розповіла учням школи про вплив музики на здоров’я людини. Учениця 9-Б класу, музичної школи №1 Михальчук  Н. виконала твори Шопена, Рахманінова, що здійснило неабиякий вплив на слухачів, а особливо на учнів початкової школи. На перерві «Музика лікує» учням школи були запропоновані для прослуховування музичні твори, що мають позитивний вплив на здоров’я. Учням 3-х класів була презентована стінгазета  «Музика лікує».
Другого дня учні школи на перервах виконували малюнки на асфальті «Малюємо здоров’я». Спільна справа викликала в дітей позитивні емоції і радість.
У день «Фізичної культури» Митура І.М. на перервах провела музичні руханки з учнями 2-х класів. У рамках проведення свята здоров’я між учнями 4-х класів відбулися спортивні змагання «Старти надій». Однозначно, що заняття спортом, колективна справа, запал змагання, позитивні емоції здійснили позитивний вплив на здоров’я дітей.
На день «Народної мудрості» увазі школярів були запропоновані народні приказки та прислів’я про здоров’я. 
Закінчився тиждень «Пригодницьким днем». Учні 6-х класів приймали участь у квесті «Стежками здоров’я» (вчителі Дудко Г.М., Старостюк О.М., Рущак  В.М., Кропива Р.В., Митура І.М., Савка Т.Л.,  Остапчук І.І., Мостенець А.В., Мельничук Л.В.). Отримавши карти та маршрутні листи діти пророходили  станції: «Здоровчик», « Веселі музики», «Чарівний пензлик»,  «Умілі руки», «Країна «Фізкультурія»». Школярі малювали звіря – спортсмена, проходили спортивні естафети, відгадували пісні та називали слова, що містять ноти, розгадували кросворд ключовим словом якого було «фітотерапія», сервірували стіл та відбирали продукти для протизастудного чаю, відбирали екологічно чисті матеріали для виготовлення стола. Як результат діти отримали позитивні емоції та кошик запашних яблук.
26 вересня Митура І.М. та Кропива Р.В. провели змаганнях між 3-4 класами «Веселі старти». Ефективності заходу сприяли ігрові технології, робота в команді, різноманітні цікаві естафети.
12 жовтня Рущак В.М.  та Савка Т.Л. провели спортивно- розважальне свято «Козацькі розваги». Спортивні змагання, військові змагання та цікаві, захоплюючі ігри викликали у дітей та гостей позитивні емоції, сприяли популяризації спорту та здоровому способу життя.
15 листопада Старостюк О.М. провела урок образотворчого мистецтва в 6 –Б класі на тему «Пейзаж. Історія пейзажу». Вчитель пропонує учням познайомитись з репродукціями картин які містять пейзаж, детально розповідає про історію розвитку пейзажу в Україні та світі за допомогою багатого та вдало підібраного унаочнення. За урок учні повністю справляються з поставленим завданням та проявляють творчість і зацікавленість образотворчим мистецтвом, що свідчить про досягнення вчителем поставленої мети.
21 листопада Дудко Г.М. в 7-а класі провела інтерактивну гру з основ здоров’я «Правила безпечної поведінки». Ігрові та інтерактивні технології, робота в групах сприяли формуванню у дітей здоров’язберігаючих компетентностей.
22 листопада Рущак В.М.  провів урок захисту Вітчизни в 10 класі на тему «Домедична допомога в умовах бойових дій». Під час перевірки ступеня засвоєння знань учні пригадують правила надання долікарської допомоги в разі переломів кісток. Вивчення програмового матеріалу вчитель проводить з чіткою демонстрацією теоретичного матеріалу, учні вивчають правила накладання джгута. Відпрацювання вивченого матеріалу вчитель проводить в групах. Учні знайомляться з способами транспортування пораненого з зони бойових дій за допомогою стропил різними способами закріплення. Підсумок заняття вчитель проводить за допомогою цікавих інформаційних відеороликів.
24 січня в 8 - а класі Мельничук Л.В. та Остапчук І.І. провели інтегрований урок з трудового навчання та мистецтва на тему « Українська вишивка, українська пісня – генетичний код нації». Добірка цікавої інформації про символіку в українській вишивці викликала неабиякий інтерес у дітей і гостей. Підвищили емоційний вплив сприйняття інформації виставка вишитих учнівських робіт та неймовірна пісня Квітки Цісик.
28 листопада Старостюк О. М. провела відкрите заняття гуртка з образотворчого мистецтва на тему «Етюди рослин». Вчитель ставив за мету навчити учнів виконувати етюди рослин, сприяти розвитку естетичних смаків, вмінню виконувати етюди різними техніками: «гребінчик», «зернятко», «горішок», «перехідний мазок». Як результат – учні створюють етюди різноманітними техніками.
29 листопада Старостюк О.М. провела урок образотворчого мистецтва в 6 –Б класі на тему «Спостережна перспектива». Вчитель пропонує учням познайомитись з репродукціями картин які містять перспективу, детально розповідає про правила побудови спостережної перспективи за допомогою багатого та вдало підібраного унаочнення. За урок учні повністю справляються з поставленим завданням та проявляють творчість і зацікавленість образотворчим мистецтвом, що свідчить про досягнення вчителем поставленої мети.
07 лютого Мостенець А.В. провів урок трудового навчання в 8-а класі на тему «Добір інструментів, матеріалів та обладнання для виготовлення виробу». Актуалізацію знань учитель провів використовуючи метод « Мікрофон». Учні вказують на переваги та недоліки матеріалів, вибирають інструмент для проведення тих чи інших технологічних операцій. Ефективності роботі на уроці сприяє об’єднання дітей в групи: «Технарі», «Фізики», «Економісти». По завершенні роботи учні презентують свої доробки, обґрунтовуючи свій вибір.
  08 лютого Савка Т.Л. та Стрилюк С.В. провели відкритий інтегрований урок фізичної культури  та англійської мови в 7-А класі на тему «Національні види спорту англомовних країн». Захід проходив у вигляді подорожі англомовними країнами. Діти ознайомилися зі спортивними іграми цих країн, побували в Канаді, США, Новій Зеландії, Австралії, Англії, дізнались багато цікавого про хокей, боулінг, баскетбол, теніс та футбол. Перед кожною «станцією» відгадували загадки, виконували різноманітні вправи, грали ігри. Шикування українською, розминка англійською, швидкий темп уроку, надзвичайно цікава інформація, нестандартна форма проведення, насиченість іграми та вправами створили позитивну атмосферу і сприяли успішному проведенню уроку.
19 лютого відбулась презентація проекту з фізичної культури у 10 класі на таму «Параолімпійці України», учитель Кропива Р.В. Учні презентували інформацію з тем: «Історія параолімпійських ігог», «Літні параолімпійські ігри», «Зимові параолімпійські ігри», «Українські чемпіони». Емоційний вплив на присутніх мав відеоролик «Воїни АТО - пара олімпійці».
19 квітня Дудко Г.М. провела в 6-а класі інтерактивний захід «Безпека життєдіяльності». Ігрові та інтерактивні технології, робота в групах сприяли формуванню у дітей здоров’язберігаючих компетентностей.
26 квітня Савка Т.Л. провів відкритий урок фізичної культури в 9-б класі на тему «Використання загально розвиваючих вправ у формуванні легкоатлетичних компетентностей». Ефективності проведення уроку сприяли чітка організація учнівського колективу, інструктаж з техніки безпеки. Учитель ставив за мету розкрити умови правильного формування постави, значення рухової активності на організм. Учні виконували вправи в парах, спеціальні вправи легкоатлета. . Після проведення розминки учні виконують вправи на відновлення дихання. Заняття сприяло розвитку фізичних здібностей, силових якостей, швидкісних якостей.
Вчитель захисту Вітчизни Рущак  В.М. провів лекцію для учнів 8 – 11 класів на тему «Відповідальність неповнолітніх за вчинення адміністративних та кримінальних злочинів». Вчитель на прикладах життєвих ситуацій знайомить присутніх з відповідальністю за вчинені дії, кваліфікує їх відповідно українського законодавства. Тема неабияк зацікавила учнів, викликала чимало запитань на які вони отримали вичерпні відповіді.
Як результат проведеної роботи є досягнення дітей у предметних олімпіадах та конкурсах.
На другому етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (обслуговуючі види праці) учениця 9-А класу Бутеєць Надія зайняла ІІ місце, керівник Мельничук Л.В..
На міській виставці-конкурсі «Український сувенір» учениця 9-б Казарінова Д., учениця 9-б кл., Малімон Л., учениця 8-а кл., зайняли ІІІ –є місце та нагороджені грамотою управління освіти Луцької міської ради, Бутеєць Н., учениця 8-а кл., нагороджена дипломом   (керівник Мельничук Л.В). Гесть І., учениця 7-б кл., Бульчук Л., 7-а кл., нагороджені дипломом   (керівник Старостюк О.М.).
На міському конкурсі «Чарівний світ волинської вишивки», учениця 9-а кл., Важатка І. зайняла ІІІ місце, керівник Мельничук Л.В..
    На міському конкурсі українського декоративно-ужиткового мистецтва, писанкарство, визнано переможцем конкурсу в особистому заліку та нагороджено дипломом  ІІ ступеня управління освіти Луцької міської ради Добринюк А, ученицю 11 класу, дипломом  ІІІ ступеня управління освіти Луцької міської ради Власюк А., ученицю 5-б класу Нагороджено грамотою управління освіти Луцької міської ради  керівника команди-учасниць Мельничук Л.В., учителя трудового навчання. Загальнокомандне місце ІІ.
    На міській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!» визнано переможцем в особистому заліку та нагороджено дипломом управління освіти Луцької міської ради  І ступеня Бульчук Любов, ученицю 8-Б класу, за роботу «Щаслива доля на Волинській землі» у номінації «Вишивка», керівник Мельничук Людмила Василівна, дипломом ІІ ступеня Важатку Ірину, ученицю 9-а класу, за роботу «Бабусина казка» у номінації «Вишивка», керівник Мельничук Людмила Василівна, дипломом ІІ ступеня Осипюк Дарину,ученицю 8-б класу, за роботу «Яблуневий цвіт» у номінації «Вишивка», керівник Мельничук Людмила Василівна, дипломом ІІІ ступеня Макарук Ірину,ученицю 11 класу, за роботу «Дівочі сподівання» у номінації «Вишивка», керівник Мельничук Людмила Василівна.  Нагороджено дипломом ІІІ ступеня   за участь у міській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!» у номінації «Різблення по дереву», за роботу «Візитівка міста» Шуляра О., учень 9-а кл., керівник Мостенець Андрій Володимирович. 
Школа посіла ІІІ- є загальнокомандне місце.
За підсумки обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» визнано переможцем та нагороджено дипломом управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації   за зайняте I місце Бульчук Любов, вихованку гуртка «Чарівна голка»  комунального   закладу «Луцька ЗОШ I-III ступенів № 13 Луцької міської ради» за роботу «Щаслива доля на Волинській землі», керівник Мельничук Л.В 
На всеукраїнській  виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!» визнано переможцем в особистому заліку та нагороджено дипломом   І ступеня Бульчук Любов, ученицю 9-Б класу, за роботу «Бабусині квіти розцвіли на моєму рушнику» у номінації «Вишивка», керівник Мельничук Людмила Василівна,
 На міському конкурсі «Конструювання та запуску повітряних зміїв», Савчук Р.,учень 8-А класу виборов перемогу в номінації «Коробчастий змій», нагороджений медаллю та дипломом ІІ ступеня. Годовицький Р.,учень 8-А класу виборов перемогу в номінації «Експерементальний змій», нагороджений медаллю та дипломом ІІ ступеня, керівник Мостенець А.В.    
Різноманітні доробки учнів були представлені на виставці в рамках творчого звіту школи, на міській та обласній виставках «У життя – через красу».
За наказом міського управління освіти, за активну участь у роботі журі міського огляду-конкурсу художньої самодіяльності учнів «У життя – через красу» оголошено подяку управління освіти Луцької міської ради Мельничук Людмилі Василівні.
 Учні школи під керівництвом Старостюк О.М. приймали участь в міському конкурсі «Паперове диво».
На міському конкурсі «Сонце України в ваших руках» учні школи стали дипломантами, у фестивалі «Різдвяні піснеспіви» учасники отримали подяку заступника міського голови. Хор учнів середніх класів брав участь у заключному концерті учасників художньої самодіяльності «Паростки надії».
У спортивних змаганнях учні школи зайняли: баскетбол – Х місце, волейбол - Х місце, змагання з міні футболу «Шкіряний мяч»  8-9 кл.-VІІІ місце,     у фестивалі «Ми нащадки козацької слави» - ІV місце, змаганнях «Веселі старти» 3-4 класи Х місце, «Старти надій» (7кл), VІІІ місце, змаганнях з футболу «Адреналін ліга» - ІІ місце (дівчата 8-9 кл.), змаганнях з футболу «Адреналін ліга» - ІІ місце (дівчата 10-11 кл.),  була представлена команда 8-9 класів на міських змаганнях з настільного тенісу – 5 -8 місце. Учениця 10 класу- срібний призер міських змагань з стрільби, присвячених героям УПА, V загальнокомандне місце.
Аналіз роботи членів методичного об’єднання за минулий рік показав, що науково-теоретичний та методичний рівень викладання навчальних предметів підвищився. Значна увага приділялась розвитку творчих здібностей обдарованих дітей. Вчителям м.о і надалі працювати над формуванням в учнів ключових, предметних та життєвих компетентностей, при цьому дотримуватись вимог щодо використання мультимедійних засобів, вимог оформлення презентацій, урізноманітнювати форми позакласної роботи. Усі педагоги в наступному навчальному році продовжуватимуть працювати над індивідуальними науково методичними проблемами.
В 2019/2020 н.р. роботу м.о. слід спрямувати на сприяння творчому і професійному зростанню педагогів через залучення до конкурсу «Вчитель року» та виставки-конкурсу методичних посібників «Творчі сходинки педагогів міста», діяльність творчих груп, шкіл молодого педагога, опорних, базових, авторських шкіл, методичних об’єднань, проведення семінарів, круглих столів тощо. Вчителі продовжуватимуть роботу над проблемою «Формування компетентної особистості здобувача освіти нової української школи». Педагогічну діяльність слід спрямувати на реалізацію наступних завдань:
-    формування стійкої мотивації до навчання у школярів, котрі навчаються нижче своїх можливостей;
-    виховання активної особистості – справжнього громадянина України;
-    розвиток креативного потенціалу учнів на уроках та в позаурочний час;
-    формування стійкого інтересу до вивчення предметів;
-    формування інформаційної компетентності школяра;
-    формування успішного освітнього середовища в умовах нової української школи.

Голова м.о.                        Мельничук Л.В.
 

Категорія: Методичне об'єднання | Додав: luda_melnichuk
Переглядів: 202 | Завантажень: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Луцька ЗОШ №13
  • МОН України
  • Управління освіти
  • Луцька міська рада

  • Copyright sasha-str © 2024
    uCoz