Головна
Реєстрація
Вхід
Субота
18.05.2024
23:12
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт Мельничук Людмили Василівни,

вчителя креслення і трудового навчання


Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [0]
Науково-методична діяльність [20]
Педагогічна діяльність [48]
Позаурочна діяльність [11]
Виховна робота [7]
Методичне об'єднання [15]
Класний керівник [4]
Робота з обдарованими дітьми [3]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Каталог файлів 
Головна » Файли » Методичне об'єднання

Документація м/о 2016-2017н.р.
[ Викачати з сервера (342.5 Kb) ] 24.12.2016, 20:10

З м і с т

 

 

І. Вступ.

  1. Документальне підтвердження.
  2. Список членів м/о з розподілом обов’язків.
  3. Інформаційні дані про членів м/о.
  4. Аналіз роботи за2015/2016, завдання на 2016/2017 навчальний рік.

ІІ. План роботи м/о на 2016/2017 навчальний рік.

ІІІ. Заходи щодо підвищення фахової майстерності педагогів.

ІV. Контроль за якістю навчальних досягнень учнів.

V. Проблемні питання, над вирішенням яких працюють вчителі.

VІ. Організація позакласної роботи.

VІІ. Графік проведення відкритих уроків.

VІІІ. Заходи щодо зміцнення навчально-матеріальної бази кабінетів, навчальних майстерень, спортзалу.

ІХ. Нормативно-правове забезпечення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.Аналіз роботи за 2015/2016, завдання на 2016/2017 навчальний рік

Робота шкільного методичного осередку естетично-трудового циклу, фізкультури та захисту Вітчизни в 2015/2016 н.р. проводилась згідно затвердженого плану. Була  напрямлена на вирішення наукових, методичних та виховних проблем.

Виходячи з вище сказаного, вчителі м.о. працювали над вирішенням і реалізацією проблеми, над якою працює школа, - «Формування компетентностей учнів, шляхом впровадження інноваційних технологій ».

Протягом звітного періоду проведено 5 засідань м.о., методичний тиждень на тему «Формування здоров’язберігаючих компетентностей».

Розглядалися теоретичні питання:

  • «Науково-дослідницька робота як умова формування творчої компетентності школярів.» (Мостинець А.В.);
  •  «Роль вчителя у формуванні громадянської компетентності учнів .»  (Остапчук І.І.);
  • «Використання технології собистісно-діяльнісного підходу в розвитку освітніх компетентностей учнів на уроках» (Мельничук Л.В.);
  • «Розвиток творчої компетентності учнів як шлях до формування інноваційної особистості» (Дудко Г.М.).

Вчителі приймали активну участь в міських семінарах.

 Члени м.о. працювали над вирішенням методичних проблем. Як результат роботи вчителів Медведюк О.А. -«Ігрова діяльність у молодших класах на уроках фізкультури», Панасевич Л.О.- «Методика викладання перспективи на уроках образотворчого мистецтва» є розробки уроків. Результатом роботи над методичним питанням Остапчук І.І.- «Формування музичної культури школярів шляхом комбінування різних методик на уроках музики» є виступ на засіданні методичного осередку, Мельничук Л.В.- «Розвиток творчих здібностей учнів», «Здоров’я зберігаючі компетентності на уроках основ здоров’я» - Дудко Г.М., Кропиви Р.В. є проекти («Харчуємось правильно», «Формування громадянських компетентностей на уроках фізичної культури»). Савка Т.Л. та Рущак В.М. презентували відкриті заходи з методичної теми.

Вчителями методичного об’єднання проведено 11 відкритих уроків, 7 позакласних заходів, презентовано 2 проекти, майстер клас з виготовлення патріотичного календарика.

08 жовтня Мельничук Л.В. провела урок трудового навчання в 6-б класі на тему «Прозоро-лічильні техніки. Вишивання мережок «одинарний прутик», «подвійний прутик»». Вчитель використала ефективне поєднання ігрової та навчальної діяльності, що сприяло формуванню в учнів комунікативних компетентностей, компетентностей розвитку та саморозвитку, продуктивної творчої діяльності, навчально-образного мислення, зорової памяті, просторової уяви учнів, моторики рук, координації рухів. Матеріал зорієнтований на особливості різних навчальних груп. Вчитель використала методи тривалої дії, що зацікавили та спонукали учнів працювати натхненно та з радістю.

9 жовтня Савка Т.Л. провів урок фізичної культури в 5-а кл. на тему «Основи гри в футбол». Використовуючи ігрові технології вчитель сприяє формуванню в учнів здоров’язберігаючі та предметні компетентності, розширенню рухового досвіду.

19 жовтня Ярошевич Л.О. провела урок образотворчого мистецтва в 5-а класі на тему «Скульптура. Анімалістичний жанр». Завдяки вчительській презентації учні здійснили подорож «Види декоративно-ужиткового мистецтва». Використовуючи вправу «Що зайве?» вчитель сприяє формуванню в учнів предметних компетентностей.

19 жовтня відбувся позакласний захід «Будьмо готові захищати Вітчизну», вчителі Савка Т. Л., Рущак В.М. Формування патріотизму та національної самосвідомості вчителі здійснювали через вдосконалення фізичних можливостей учнів.

21 жовтня Остапчук І.І провела урок художньої культури в 11 класі на тему «Видатні живописці Іспанії». Використання вчителем цікавих форм роботи (утвори сенкан, знайди відповідність, емоційне налаштування, учнівські презентації, робота в групах) сприяло  розвитку зацікавленості мистецтвом та світової культурної спадщини, формуванню в учнів предметних, мистецьких та життєвих компетентностей.

З 23 по 27 листопада проходив методичний тиждень естетично-трудового циклу, вчителів фізичної культури, захисту Вітчизни та основ здоров’я на тему «Виховання патріотизму та національної самосвідомості через інноваційні форми роботи з учнями». Було заплановано два відкритих уроків, чотири позакласних заходи, все заплановане проведено.

24.11 вчитель Мельничук Л.В. в 5-А класі провела конкурс-гру «Берегиня». Конкурси «Представлення команд», «Народна скарбничка», «Про що говорять рушники», «А я свому миленькому сорочку мережу», «А мій миленький вареничків просить», «Мова жестів також прекрасна», «Заплети мені мамо косу», «У рідному краї і серце співає» пройшли з позитивними емоціями та в змагальному темпі, що сприяло формуванню  національної самосвідомості, любові до рідного краю, його народної творчості. Цьому підтвердженням    були висловленні думки учнів під час використання методу «Прес». Продовжуючи фразу «Для мене Україна це…» діти щиро говорили про речі що є цінними для них і асоціюються з Батьківщиною.

24.11 Дудко Г.М. провела гру брейн - ринг «Своя гра» між учнями 6-х класів. Ігрові раунти «Ми є те що ми їмо», «Професія рятувальник», «Ні шкідливим звичкам», «Я, ти, він, вона-разом ми сто тисяч я» сприяли формуванню в учнів предметних та життєвих компетентностей, компетентностей розвитку та саморозвитку, комунікативних та громадянських компетентностей. Захід спияв формуванню свідомого, здорового громадянина, що любить рідну землю.

25.11 вчитель Остапчук І.І. провела  урок музичного мистецтва в 7-А класі на тему «Фолькльор і сучасна стилізація». На початку заняття вчитель  вдало використала музичне привітання, емоційне налаштування на урок, учні висловили очікування від уроку. Використання методу асоціацій, випереджуючих завдань, музичного сприйняття, порівняння і узагальнення сприяло ефективному засвоєнню програмового матеріалу. Учні прослухавши фольк-оперу проводять паралель між музикою та картинами, аналізують, висловлюють свої враження, визначають характер музики. На уроці діти отримують відомості про життєвий та творчий шлях українського композитора  Станкевича. Ефективність уроку забезпечується якісним відеоматеріалом, вчительською призентацією. Із задоволенням учні виконують народну пісню «Чом ти не прийшов». Перед виконанням пісні вчитель проводить розспівку, де звертає увагу на дикцію, правильність виконання того чи іншого звука.  Підсумок уроку вчитель проводить використовуючи вправу «Мікрофон» та рефлексію. Вивчений матеріал сприяв формуванню в учнів національної самосвідомості, любові до рідного краю, його народної творчрсті, традицій та звичаїв.   

25.11 вчитель Мостенець А.В. провів урок трудового навчання в 6-А класі на тему «Методи проектування: метод комбінування. Моделі аналоги. Основи проектної діяльності.»  Під час вивчення програмового матеріалу вчитель ефективно використовує вправу «Ключове слово» (в запропонованих зображеннях учні мають віднайти спільне), згадує події 2-во річної давнини і сприяє формуванню в учнів патріотизму, любові до Батьківщини її символіки. Учні працюють в групах, парах над проектуванням української символіки (герба), використовуючи запропоновані вчителем вироби аналоги.

25.11 вчителі Медведюк О.А. та Савка Т.Л. провели змагання між 3-ми та 4-ми класами «Ігри патріотів». Українські народні ігри «Бездомний заєць», «Пташенята в гнізді», «Сильний козак», «Перескоч полум’я» сприяли розвитку спритності та уважності, почуття колективізму, прагнення до перемоги, формуванню здорової нації що знає та зберігає свої традиції. Перед початком кожної естафети вчителі проводять детальний інструктаж, зорганізовують дітей на  дружню роботу. Змагання пройшли в досить хорошій атмосфері, викликали в дітей позитивні емоції. На завершення команди привітали одна одну музичними подарунками (учні виконали українські пісні).

25.11 та 26.11 в два етапа пройшли змагання з кульової стрільби між учнями 5 – 11 класів, зорганізовані вчителем фізичної культури Кропивою Р.В., вчителем трудового навчання Мостенцем А.В., вчителем захисту Вітчизни Рущаком В.М., що сприяло формуванню в учнів патріотизму, предметних та життєвих компетентностей, Учні продемонстрували організованість, зібраність, уважність, зацікавленість спортом.

27.11 Ярошевич Л.О. провела позакласний захід з образотворчого мистецтва на тему «Видатні художники України» у 7 - А класі. Ефективність і зацікавленість матеріалом забезпечила форма проведення заняття – діалог (діалог між видатною українською художницею Катериною Білокур та відомим українським художником Миколою Бідняком). Учні познайомились з життєвим та творчим шляхом метців, їхніми творами, збагатили свій духовний світ знаннями про вічне і прекрасне. Захід сприяв формуванню в учнів національної самосвідомості, гордості за талановитих співвітчизників що прославили Україну на весь світ.

Формування патріотизму та національної самосвідомості вчителі здійснювали через використання ігрових, проектних технологій, перегляд відеофільмів, змагань, використання вправи асоціативний кущ, методу аналогій, елементів дослідницької роботи, для підвищення ефективності уроку учні працювали в групах, парах. На етапі підсумку уроку вчителі використовували вправу «Мікрофон» та рефлексію .    

16 січня Медведюк О.А. провела спортивне свято «Веселі старти» на яких вчитель презентувала різноманітність цікавих естафет. Що сприяло утвердженню в дітей пріоритетів здорового способу життя, розвитку рухової активності, почуття колективізму, дружби, взаємодопомоги.

17 січня відбулася презентація проекту з фізичної культури «Формування громадянських компетентностей школярів», вчитель Кропива Р.В.. Учні підготували презентації про видатних спортсменів України, їх життєвий та професійний шлях.

21 січня вчитель Ярошевич Л.О. провела майстер клас з виготовлення па тріотичного  календарика   з учнями 5-а класу.

10 лютого Мостенець А.В. провів урок трудового навчання в 8-му класі на тему «Основи композиції, використання симетрії, контрасту. Виконання  інтарсії та

інкрустації.» Використання вчителем ІКТ, вправ «Викресли зайве», «Мозковий штурм» сприяє формуванню в учнів предметних та мистецьких компетентностей.

15 лютого Ярошевич Л.О. провела урок образотворчого мистецтва в 5 – а кл. на тему «Засоби виразності живопису. Нюанс. Контраст. Колорит.». На уроці в учнів формуються мистецькі компетентності завдяки хорошій мотиваційній діяльності, завантаженості дітей, насиченості уроку цікавим матеріалом.

15 квітня Рущак В.М. провів урок з захисту Вітчизни в 11 класі на тему «Основи рятувальних та інших невідкладних робіт». Практичне заняття сприяло формуванню в учнів предметних та життєвих компетентностей з надання першої невідкладної медичної допомоги.

19 квітня Савка Т.Л. провів урок фізичної культури в 9 – а кл. на тему «Основи гри в футбол». Використання вчителем різноманітних вправ та прийомів сприяло формуванню в учнів предметних компетентностей, розвитку у учні усвідомлення прийняття здорового життя.

Як наслідок проведеної роботи вчителів естетично – трудового циклу, вчителів фізичної культури є результативність в міських конкурсах і змаганнях та олімпіаді.

На ІІ-му етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання учениця 9-Б класу Філіпчук О. зайняла ІІ місце.

 За результатами міської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!» школу визнано переможцем у командному заліку та нагороджено дипломом управління освіти Луцької міської ради ІІІ ступеня (1120 балів).

 Визнано переможцями міської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!» в особистому заліку та нагороджено дипломами управління освіти Луцької міської ради:

І ступеня:

Карплюк Анну, ученицю 11 класу у номінації «Вишивка» за роботу рушник «Червоне - то любов, а чорне - то журба» (керівник Мельничук Л. В.);

Чирук Анну, ученицю 11 класу у номінації «Художня обробка (шкіри, каменю, металу, кістки)» за роботу «Моя Україна» (керівник Мельничук Л. В.);

ІІ ступеня:

Берегову Маргариту, ученицю 11 класу у номінації «Вишивка» за роботу рушник «Хліб-сіль» (керівник Мельничук Л. В.);

Шишко Анастасію, ученицю 11 класу у номінації «Вишивка» за роботу рушник «На щастя, на долю» (керівник Мельничук Л. В.);

Склезя Назарія, учня 8-Б класу у номінації «Різьблення по дереву» за роботу «Шкатулка «Мереживо» (керівник Мостенець А. В.);

 

ІІІ ступеня:

Ведь Вікторію, ученицю 11 класу у номінації «Вишивка» за роботу «Вишитий рушник» (керівник Мельничук Л. В.);

Чижика Нікіту, учня 8-Б класу Луцької ЗОШ І-ІІІ ст. № 13 у номінації «Художня обробка фанери» за роботу «Ваза для квітів» (керівник Мостенець А. В.);

Категорія: Методичне об'єднання | Додав: sasha-str
Переглядів: 585 | Завантажень: 12 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Луцька ЗОШ №13
  • МОН України
  • Управління освіти
  • Луцька міська рада

  • Copyright sasha-str © 2024
    uCoz